Radi cestujeme, spoznávame nové miesta, hľadáme nezabudnuteľné zážitky a ochutnávame život. Sme „obyčajní“ pracujúci ľudia, ktorých dovolenka sa ráta na počet dní v zákonníku práce. Napriek tomu cestujeme veľa. Vhodnou kombináciou dovoleniek, víkendov a sviatkov sa snažíme využiť maximum času na dlhšie aj kratšie cesty.

Cestovanie na vlastnú päsť

Milujeme pocit slobody a najradšej cestujeme bez toho, aby nás niekto vodil za ruky a rozhodoval za nás, koľko času kde tráviť, na čo sa pozerať a kde a koľko nocí spať. Práve naopak – cestovanie, so všetkým, čo k tomu patrí je naše hobby a preto preferujeme cestovanie na vlastnú päsť. Pred každou dovolenkou si plánujeme vlastný itinerár, hľadáme informácie na webe, v bedekeroch a chodíme na cestovateľské festivaly.

Keďže sme si počas našich ciest začali okrem zážitkov zapisovať aj všetky praktické informácie, rozhodli sme sa nenechať si ich len pre seba.

Cestovateľský blog

A tak vznikla myšlienka založiť cestovateľský blog „Po vlastných“. Budeme radi, ak vám pomôžeme nájsť kúsok skladačky do vašich vlastných ciest alebo aspoň inšpiráciu sa na ne vydať. Dajte nám vedieť, či sa nám to podarilo 🙂

Autori

Ona

Lucka
Lucka

Kučeravá, vtipná pohodová parťáčka na cesty aj necesty. Každým výletom si so sebou berie menší a menší batoh, necháva doma zbytočné veci a pochopila, že v lakových teniskách sa do Maroka necestuje. 😛 Vlastné cestovateľské šťastie najradšej hľadá cez dobré jedlo, vôňe a biele pláže. To, čo jej nie je vlastné, vedome skúša, testuje a tým posúva svoje vlastné hranice. Rada sa vydáva do neznáma a miluje pocit slobody, ktorý jej aj cestovanie prináša.

On

Dano
Dano

Ten seriózny, hĺbavý, zvažujúci všetky viac aj menej pravdepodobné riziká. 🙄 Fascinovaný horami, výhľadmi a mapami akéhokoľvek druhu. Na svojich vlastných cestovateľských dobrodružstvách toho zažil už neúrekom a stále túži zažívať viac. Zvedavosť a radosť zo spoznávania nového ho neustále ženú dopredu.

Ona a On

ON jej vie prehovoriť do duše, keď sa ONA štorcuje ako malé dieťa, keď nechce šliapať do kopca. ONA ho vie ukľudniť, keď ON nevie v autobuse na druhom konci sveta vystáť „kolotočársku“ hudbu. ONA aj ON chcú všetko postíhať, ideálne naraz a hneď a v čo najkratšom čase. Občas sa tak ich vlastná dovolenka stane riadnou naháňačkou. Aj preto sa učia spomaliť, vychutnávať si a byť vďační za to čo im život prináša a umožňuje.

Príjemné čítanie!

Lucka a Dano