Radi cestujeme, spoznávame nové miesta, hľadáme nezabudnuteľné zážitky a ochutnávame život. Nie sme digitálni nomádi, ale „obyčajní“ pracujúci ľudia, ktorých dovolenka sa ráta na počet dní v zákonníku práce. Všetky naše výlety majú preto jedno spoločné – sú limitované časom. Milujeme pocit slobody a najradšej cestujeme bez toho, aby nás niekto vodil za ruky a rozhodoval za nás, koľko času kde tráviť, na čo sa pozerať a kde a koľko nocí spať. Práve naopak – cestovanie, so všetkým, čo k tomu patrí je naše hobby. Pred každou dovolenkou si plánujeme vlastný itinerár, hľadáme informácie na webe, v bedekeroch a chodíme na cestovateľské festivaly.

Keďže sme si počas našich ciest začali okrem zážitkov zapisovať aj všetky praktické informácie, rozhodli sme sa nenechať si ich len pre seba.

Cestovateľský blog

 A tak vznikla myšlienka založiť „Po vlastných“ – blog pre všetkých, čo radi cestujú na vlastnú päsť a nemajú času nazvyš. Budeme radi, ak vám pomôžeme nájsť kúsok skladačky do vašich vlastných ciest alebo aspoň inšpiráciu sa na ne vydať. Dajte nám vedieť, či sa nám to podarilo 🙂

Autori

ONA

Lucka
Lucka

Kučeravá, vtipná pohodová parťáčka na cesty aj necesty. Každým výletom si so sebou berie menší a menší batoh, necháva doma zbytočné veci a pochopila, že v lakových teniskách sa do Maroka necestuje. 😛  Vlastné cestovateľské šťastie najradšej hľadá cez dobré jedlo, vôňe a biele pláže. To, čo jej nie je vlastné, vedome skúša, testuje a tým posúva svoje vlastné hranice. Rada sa vydáva do neznáma a miluje pocit slobody, ktorý jej aj cestovanie prináša.

ON

Dano
Dano

Ten seriózny, hĺbavý, zvažujúci všetky viac aj menej pravdepodobné riziká. 🙄  Fascinovaný horami, výhľadmi a mapami akéhokoľvek druhu. Na svojich vlastných cestovateľských dobrodružstvách toho zažil už neúrekom a stále túži zažívať viac. Zvedavosť a túžba stále spoznávať niečo nové ho ženú dopredu a aj vďaka týmto vlastnostiam založil vlastný cestovateľský blog.

ONA a ON

ON jej vie prehovoriť do duše, keď sa ONA štorcuje ako malé dieťa, keď nechce šliapať do kopca. ONA ho vie ukľudniť, keď ON nevie v autobuse na druhom konci sveta vystáť „kolotočársku“ hudbu. ONA aj ON chcú všetko postíhať, ideálne naraz a hneď a v čo najkratšom čase. Občas sa tak ich vlastná dovolenka stane riadnou naháňačkou. Aj preto sa učia spomaliť, vychutnávať si a byť vďační za to čo im život prináša a umožňuje.

Príjemné čítanie!

Lucka a Dano