Ahojte a vitajte na našom blogu o cestovaní!

Dovoľte, aby sme sa vám predstavili. 🙂 Sme Dano a Lucka, pár ktorý miluje cestovanie a aktívny spôsob života. Radi cestujeme do rôznych kútov sveta, no rovnako radi trávime čas aj na našom krásnom Slovensku, najmä v prírode a na horách. Milujeme spoznávanie európskych miest, ideálne takých, ktoré sú dostupné na predĺžený víkend.

Keď sa rozhodneme tráviť náš voľný čas “okolo” domu, väčšinou nás uvidíte šliapať na bajku, pádlovať v kánojke na Dunaji, či len tak sa prechádzať po Malých Karpatoch. Vždy keď to ide, na výlety berieme aj naše deti – vtedy naše cesty naberajú ďalší rozmer. 🙂

V živote radšej zbierame zážitky miesto materiálnych vecí a čím ďalej tým viac nás to baví.

Náš cestovateľský blog sme začali písať pre radosť a pre inšpiráciu ostatným – ako dôkaz, že aj popri práci sa dá veľa cestovať a vidieť kus sveta.

Veríme, že si tu prídete na svoje. Na blogu nájdete itineráre z našich dovoleniek, tipy na víkendové výlety (nielen) po okolí, či inšpirácie na mestské výlety.

Cestujeme na vlastnú päsť

Milujeme pocit slobody a najradšej cestujeme bez toho, aby nás niekto vodil za ruky. Radi rozhodujeme sami za seba – koľko času kde strávime, na čo sa pozrieme,  či kde a koľko nocí budeme spať.

Jednoducho – cestovanie so všetkým, čo k nemu patrí – je naše hobby. Teší nás vyberať si cestovateľské destinácie, debatovať o nich, študovať cestovateľské bedekre a plánovať itinerár cesty podľa vlastnej chuti.

A tak radosť z každej cesty máme hneď dvakrát – pri jej plánovaní a potom keď ju spoločne prežívame po vlastných.

Budeme radi, ak vám náš cestovateľský blog pomôže nájsť kúsok skladačky do vašich vlastných ciest alebo aspoň inšpiráciu sa na ne vydať. Dajte nám vedieť, či sa nám to podarilo 🙂

Autori blogu

Lucka, teší ma!

Lucka
Lucka

Kučeravá, vtipná pohodová parťáčka na cesty aj necesty. Každým výletom si so sebou beriem menší a menší batoh, nechávam doma zbytočné veci a pochopila som, že v lakových teniskách sa do Maroka necestuje. 🙂 

Vlastné cestovateľské šťastie najradšej hľadám cez dobré jedlo, vôňe a biele pláže. Čím ďalej tým viac inklinujem k výletom do prírody a doslova som si zamilovala stanovačky.

To, čo mi nie je vlastné, vedome skúšam, testujem a rada posúvam svoje vlastné hranice. Zbožujem vydávať sa do neznáma, skúšať nové veci a milujem pocit slobody, ktorý mi cestovanie prináša. Na cestovaní som sa stala doslova závislá a keď necestujem, o cestovaní snívam.

Dano, teší ma!

Dano
Dano

Z našej dvojice ten rozvážnejši, zvažujúci všetky viac aj menej pravdepodobné riziká. Veď povedzte, kto by si hľadal miesto pod palmou podľa toho, či naňho môže padnúť kokos? 🙂 (ináč neuveríte, ale on vážne padol, to je alé iná story…)

Milujem hory a výhľady, preto vždy keď sa nám do cesty pritrafí nejaký kopec, nebudem spokojný, kým sa naň nevyštveráme 🙂 Fascinujú ma mapy akéhokoľvek druhu, aj vďaka tomu na našich výletoch väčšinou neblúdime. 🙂

Príjemné čítanie!

Lucka a Dano