Už ste vyskúšali lyžovačku v Slovinsku? Nám sa tento rok podarilo zahájiť lyžiarsku sezónu práve v Slovinsku – v stredisku Rogla.

Lyžiarske stredisko Rogla je vzdialené necelých 400 km od Bratislavy a je ideálnym miestom na lyžovanie, pre tých, ktorí:

  • vyhľadávajú príjemné zjazdovky a náročnosťou im stačia tie „červené“
  • chcú byť ubytovaní priamo na svahu v cenovo dostupnom hoteli
  • ocenia dostupné ceny – či už jedla a v neposlednom rade aj skipasov
  • idú na lyže aj s deťmi
  • preferujú menšie nepreplnené strediská
Vítali nás takéto prázdne svahy!

Ubytovaní sme boli priamo na svahu v hoteli Planja, kde si môžete vybrať z rôznych typov izieb – od lacnejších až po novo zrekonštruované priamo v centrálnej budove hotela.

Hotel pozostáva z viacerých komplexov a hlavnej budovy, kde sa nachádza recepcia, jedálenská časť, samostatná reštika, bazén, vírivky a sauny. V cene ubytovania sme mali raňajky a večere formou bufetových stolov a veruže varia fantasticky! Vrelo odporúčame!

Super svahy a zjazdovky

Vrámci areálu hotela je detské drevené ihrisko, bobová dráha a krásna príroda v okolí! Priamo v hoteli je požičovňa lyží a celého lyžiarskeho príslušenstva. Dobrá správa pre sánkuchtivých – môžete si priamo v hoteli požičať aj sánky! To sa veru oplatí, no nie?

Na húpačku nie je nikdy zlé počasie 🙂

Na lyžovačke sme boli celá rodina. My dospeláci sme sa poriadne vylyžovali na „zadnej“ zjazdovke číslo 11, kde je jedna z dvoch sedačkových lanoviek. Na ostatné kopce vás vyvezú kotvy, boľavým lýtkam zdar! Cena skipasu je veľmi prijateľná – pre dospelého je 33 EUR/ deň, pre dieťa 18 EUR/deň.

Aj takto môže vyzerať oddych na kotve 🙂

Detskú časť lyžiarskej posádky sme mali spokojne „odloženú“ v najlepšom ski kempe EVER – Skipoint, ktorý každoročne pre decká organizuje lyžiarsku školu a robí to zo srdca, z lásky a tak naozajsky. Dozvedeli sme sa zákulisné infošky, ževraj aj budúci rok bude plánovaný detský lyžiarsky kemp práve v stredisku Rogla, tak koho tu stretneme?

Drevený miniskanzen

Slovinské lyžiarske stredisko Rogla odporúčame všetkými desiatimi. Príjemne nás prekvapilo – poskytuje super služby a perfektnú lyžovačku za veľmi dostupné ceny. Už dnes vieme, že na budúci rok do Rogle, zavítame opäť!

Jeden komentár

  1. Pingback: 12 inšpirácií na výlety v roku 2020 | Po vlastných

Pridaj komentár