Veľká noc pred nami a my sme sa rozhodli dni voľna využiť, ako inak, na cestovanie. Nasadli sme do auta a v plnom počte – dvaja dospelí a jedno dieťa, vyrazili na pomerne dlhú cestu smerom k Lago di Garda.

Jazero Lago di Garda (Gardské jazero) na severe Talianska ponúka množstvo možností ako tu tráviť voľný čas. Chcete sa cítiť ako v prímorskom letovisku? Zakotvite pri jeho južnej časti. Máte chuť na vysokohorskú turistiku? Choďte trochu viac na sever. Chcete sa bicyklovať? Vyberte si jednu zo stoviek cyklotrás v blízkosti jazera. Alebo sa chcete len tak potulovať po mestečkách?

My sme si vzhľadom na ročné obdobie vybrali práve tento typ aktivít, tak čítajte, čo všetko sa dá za necelých 5 dní postíhať.

Lago di Garda, cieľ našej výpravy
Lago di Garda, cieľ našej výpravy

Výlet k Lago di Garda

 • Termín: 24.3. – 28.3.2016 (4,5 dňa)
 • Orientačné náklady: 870 EUR dohoromady (2 dospelí a jedno 6r dieťa)

1. Deň – Zelený štvrtok – odchod z Bratislavy

 • Po práci sa vydávame na dlhú, takmer 800km cestu k Lago Di Garda
 • Po 300km prespávame v rakúskom mestečku Wolfsberg
Vyrážame na cestu
Vyrážame na cestu

Na vlastnej koži overené: Jazero Lago di Garda z Bratislavy nie je úplne najbližšie. Nenechajte sa však dlhou cestou odradiť, nové zážitky stoja za to. 🙂 Odchádzali sme pomerne neskoro po práci, a keďže neradi šoférujeme v noci, rozdelili sme si cestu na dve časti. Vo Wolfsbergu sme boli ubytovaní v hoteli Torwirt. Izba bola neútulná, hodnotíme 3/5. Raňajky na počudovanie výborné.

2. Deň – Veľký piatok – prehliadka Verony a príchod k jazeru Lago di Garda neskoro večer

Potulky uličkami Verony. Námestie Piazza delle Erbe z vtáčej perspektívy.
Potulky uličkami Verony. Námestie Piazza delle Erbe z vtáčej perspektívy.

Na vlastnej koži overené: Verona je nádherná. Určite neobídťe Lamberti Tower. Výhľad z veže vás bude stáť 6 – 8 EUR, v závislosti od obdobia, kedy sem zavítate. Pozor, hore je veľký zvon, ktorý je v „prevádzke“, nezľaknite sa ho:-) Káva na hlavnom námestí je skôr zlá ako dobrá, no atmosféra námestia s trhmi vám chuť vylepší 🙂 Keďže Verona bola pre nás len medzizastávkou, stihli sme pobehať iba jej hlavné uličky.

Lago di Garda je od Verony relatívne na skok, závisí však, pre ktorú jeho časť sa rozhodnete. Keďže ubytko vyberal Danko, logicky sme skončili v tej vzdialenejšej, „horskej časti“ – od Verony presne na opačnej strane jazera. Ak prichádzate iba na pár dní, odporúčame vyberať ubytovanie na juhu, skrátite si tým čas v aute. Residence La Berna však nie je čo vytknúť. Príjemné apartmány v dokonalom prostredí, s úžasným výhľadom na okolité hory a jazero, navyše s bazénom. Ak sem cestujete v lete, naozaj vám nebude nič chýbať.

3. Deň – Sobota – deň kontrastov – „hory“ v Tremosine a „more“ v Limone

 • Prebúdzame sa do krásneho dňa
 • Výlet do „horského“ mestečka Tremosine, úžasné výhľady na Lago di Garda
 • Prechádzka v prístavnom mestečku Limone
Mestečko Tremosine a jeho výhľady na Lago di Garda.
Mestečko Tremosine a jeho výhľady na Lago di Garda.
Limone, Lago di Garda
Limone, Lago di Garda

Na vlastnej koži overené: Pôvodne sme mali namierené do mesta Salo, avšak pre obrovské zápchy okolo jazera sme nakoniec zvolili Tremosine. Cesty okolo Lago di Garda sú jednoprúdové, zhustená doprava a zápchy nie sú ničím nezvyčajným. Cesta do Tremosine, bola doslova vytesaná do skál, plno serpentín a v cieli nezabuduteľné výhľady a neopakovateľná atmosféra.

V Limone nás pre zmenu čakala krásna „prímorská“ promenáda, ktorá lemovala jazero, úzke uličky a obchodíky. Deň týchto mestských kontrastov je len dôkazom, že Lago di Garda má čo ponúknuť v každom smere.

4. Deň – Nedeľa – výlet loďou do Malcesine, pozorovanie lyžiarov na Monte Baldo

 • Výlet na hrad Castello Scaligero v mestečku Malcesine
 • Vyhliadka lanovkou na najvyššom vrchu Monte Baldo, ktorý vyčnieva nad jazerom
 • Večera v rodinnej talianskej reštaurácii
Čakáme na trajekt :)
Čakáme na trajekt 🙂
Výhľad z hradu Castello Scaligero v Malcesine.
Výhľad z hradu Castello Scaligero v Malcesine.

Na vlastnej koži overené: Trajekt z mesta Limone do Malcesine chodí niekoľkát za deň. Na výlet na druhú stranu Lago di Garda vyrazte čím skôr, nech postíhate všetky zaujímavosti mesta. Do hradu sa dostanete za 6 EUR. V areáli hradu sa nachádza múzeum, ktoré vie zaujať aj menších členov posádky.

Lanovka, ktorá vás vyvezie na Monte Baldo, ktorý je vo výške 1760m, stojí 22 EUR. Poriadne sa oblečte, v marci sa tam ešte drží sneh :-). My sme sa hore len vyviezli, popozerali výhľady na jazero, pozdravili lyžiarov a šli späť. Monte Baldo však ponúka veľa možností v závislosti od obdobia, kedy prídete – turistiku, lyžovanie, bajkovanie a tí odvážnejší môžu vyskúšať aj paraglajding.

5. Deň – Veľkonočný pondelok – návrat domov

 • Ranná šibačka nesmie chýbať ani na dovolenke
 • Raňajky v apartmáne, posledné výhľady na Lago di Garda a vyrážame domov plánovať ďaľšie výlety 🙂
Rozlúčkový pohľad z nášho apartmánu
Rozlúčkový pohľad z nášho apartmánu

A koľko nás tento výlet stál?

Zážitky na (ne)zaplatenie: 

 • Ubytovanie pri Lago di Garda – Residence La Berna 260 EUR (spolu so všetkými poplatkami, ktoré si tu zvyknú pýtať navyše (postelné prádlo – 10 EUR na noc a osobu, kúrenie – 8 EUR za na noc, poplatok za upratovanie – 35 EUR, mestská daň – 1 EUR na noc a osobu)
 • Ubytovanie v Rakúsku – Hotel Torwirt – trojposteľová izba s raňajkami 77 EUR
 • Benzín – cca 150 EUR
 • Mýta v Taliansku – cca 65EUR
 • Vyhliadka na vežu vo Verone 8 EUR / osoba
 • Lanovka na Monte Baldo – 22 EUR / osoba
 • Vstup do hradu 6 EUR / osoba
 • Obedy a večere v reštauráciách – cca 150 EUR
 • Potraviny a suveníry – cca 100 EUR

Taliansko autom na pár dní vyjde pomerne draho, keďže za dialnice sa platí vysoké mýto. Neľutujeme však ani jeden cent, bol to úžasný výlet. K Lago di Garda sa určite ešte plánujeme vrátiť a zoberieme si aj bajky. Tak čo, pridáte sa? 🙂

Pridaj komentár