Objavili sme balzam na uponáhľané mestské duše. Miesto, kde sa zastavil čas, žije sa v harmónii s prírodou, budíte sa na bééékot ovečiek a na obed idete pozrieť koľko vajíčok zniesli sliepky.

Obúvate gumáky, šúchate nohami cez orosenú trávu, dýchate čistý vzduch, počujete štebot vtákov a bzučiaci hmyz. Radujete sa z novonarodenej ovečky a vymýšľate ako sa bude nový člen zvieracej rodiny volať. Vilma je pekné meno. 

Obyvatelia Dobrého ročníka

Vitajte v Dobrom ročníku!

Dobrý ročník je takéto čarovné miesto. Pomalé, skutočné, iné. Ak milujete prírodu a chcete si dopriať trošku samoty, spomaliť, či len tak „vypadnúť“ z mesta, zavítajte sem! Majitelia Miška a Paľo vás s láskou a prirodzenosťou im vlastnou radi privítajú. A okrem nich aj ich zvieracia farma – tri kocúry, tri psy, prasiatko Maťo, sliepky a ovečky.

Vitajte v apartmánoch Dobrý ročník

V ich apartmánoch sa budete cítiť ako doma. Z domácej záhrady su môžete vziať čo práve dozrieva, objednať si vínko od lokálnych vinárov. Zavedú vás na Farmu pod Čerešňou, kde si môžete kúpiť čerstvé ovčie výrobky! Podarujú vám domáci džem z čiernych ríbezlí. Ohnisko na grilovanie a domček v lese pre deti na hranie, sú samozrejme základnými výbavami tohoto krásneho miesta. 

Útulné apartmány kde je radosť spať!
Záhradný domček pre decká!

Aktivít, ktoré sa v okolí apartmánov Dobrý ročník dajú podnikať, je poriadne veľa. Zoberte si so sebou bajky a prebajkujte zvlnený okolitý kraj! Oficiálnych cyklochodníkov je tu zatiaľ pomenej, no bajkovanie po prázdnych cestách je úplne bez problémov. My sme boli na super 30 km okruhu Senohrad – Litava – Dolinka – Sucháň. Ak máte chuť na inú trasu, Paľo vám rád poradí. 

Bajkovanie po krásnom zvolenskom zvlnenom kraji

Turistických chodníčkov je takisto veľa – ideálny kraj pre nenáročných turistov, ktorí nevyhľadávajú vysoké prevýšenia. 

V lete si odskočte na kúpačku na prírodné jazero pri Pliešovciach. Vo Veľkom Krtíši je bio kúpalisko Krtko, kde je voda bez chlóru. Super je aj kúpalisko Tepličky v Krupine. Približne 30km od Senohradu sú aj kúpele s kúpaliskom Dudince. Dokonca aj s tobogánom!

Ak máte radi jazdu na koňoch – objednajte si aspoň deň vopred jazdu na ranči u Ňuňa ( 12 EUR/hodina) či na ranči Pod žobrákom

Pohoda na terase a študovanie hmyzu 🙂

Pokiaľ by vás okolie zunovalo – skočte na obed do neďalekej Banskej Štiavnice či prebádajte krásne slovenské hrady a zámky – napríklad Hrad Modrý Kameň a Múzeum hračiek a bábkarských kultúr alebo Zvolenský zámok.

Dobrý ročník je raj pre deti! Zákutie na strome slúžilo ako jedáleň počas opekania špekačiek!

A čo tak návšteva apartmánov Dobrý ročník v zime? Nudiť sa rozhodne nebudete ani v chladnejších mesiacoch v roku. V zime si vychutnáte bežkárske trasy, ktoré pre vás na skútri vyrobí Paľo. 🙂 A po dobrej bežkovačke či prechádzke – šup ohriať sa do kade na dvore. Samozrejme s pohárom dobrého vínka. 🙂

Mimochodom, viete v čom bol pre nás Dobrý ročník úplne naj? Naj bolo motať sa okolo domu, sedieť na terase, pozorovať zvieratá a užívať si ten pocit, že nič nemusíme! Decká boli nadšené a my tiež.

Najlepšie bolo so zvieratkami

Tak čo, kedy zavítate do apartmánov Dobrý ročník ? Miška s Paľo sa na vás veľmi tešia. A ako bonus k tomu všetkému – budete odchádzať s tým, že ste si našli nových priateľov. Lebo majitelia sú minimálne tak skvelí ako ich čarovné miesto. Na zdravie a do vychutnania!

Jeden komentár

  1. Pingback: 12 inšpirácií na výlety v roku 2020 | Po vlastných

Pridaj komentár