Rok 2017 bol pre nás rovnako úžasný ako všetky pominulé spoločné roky – plný pohody, dobrodružstva, radosti, skúšania nových vecí (a nielen cestovateľských), spoznávania nových krajín a miest. Avšak jednou vecou bol pre nás veľmi špeciálny. V roku 2017 sme sa rozhodli podeliť o naše spoločné zážitky aj s vami a tak vznikol náš cestovateľský blog.

Blog sa pre nás stal radosťou z niečoho vlastného a tvorivého, no na druhej stane aj záväzkom písať pre vás kvalitné, autentické a hodnotné články.

No a čo sme v roku 2017 stihli zažiť a pocestovať? Prečítajte si prehľad všetkých našich top výletov, ktoré sa dajú zrealizovať popri práci a miliónoch denných povinností. 🙂 Veríme, že vás inšpirujú obuť si túlavé topánky a vydať sa na cesty za zážitkami.

Silvester v Čechách, dedinka Sůdkov důl.

Nový rok sme oslávili ako v rozprávke. Zrekonštruovaná chatička, respektíve domček v krásnej prírode, len 2,5 hodiny od Bratislavy. Dokonca nám aj trošku nasnežilo, takže romanika ako vyšitá :-).

Nový rok sme začali ako v rozprávke

Lyžovačka v stredisku Kitzsteinhorn

Milujeme lyžovanie, no rovnako milujeme (teda asi trochu viac :)) leto a slnko. Preto sme doteraz vždy akosi (pod)vedome na zasnežených kopcoch trávili maximálne predĺžené víkendy. A dni voľna sme radšej “sporili” na leto. V roku 2017 sme sa konečne na celý týždeň vybrali na široké svahy do Rakúska, perfektne upravené zjazdovky a vylyžovali sa do vyčerpania. Silu na nasledujúce dni sme naberali vo wellnesse. Odporúčame takýto intenzívny týždeň lyžovania, nič sa mu nevyrovná :).

Naša prvá spoločná týždňová lyžovačka v Aplách.
Naša prvá spoločná celotýždňová lyžovačka v Alpách.
Mega svahy a mega sme sa vylyžovali.
Mega svahy a mega sme sa vylyžovali.

Berlín a babská jazda

Občas je veľmi príjemné nechať svojho chlapa doma a vybrať sa na víkenový výlet s kamoškami. O to viac som sa tešila, že sa podarilo zladiť termín s biznis ženami zo Žufane a mamou Deti na plube.

Ako destináciu sme si zvolili Berlín. Dostupné letenky cez Ryanair z Bratislavy (spiatočná stála 26Eur) a priaznivý let, (odlet v piatok poobede a prílet v nedeľu poobede) boli jasnou voľbou. A ako bonus – ušetrená dovolenka na leto 🙂

Berlín sme si užili skôr bohémsky – primárne po kávičkách, brunchoch, baroch a shoppingoch. Nabudúce možno stíhneme aj nejaké tie pamiatky. 😛

Babský víkend s babami v Berlíne- Dokonca nám aj počasie vyšlo.
Babský víkend s babami v Berlíne – dokonca nám aj počasie vyšlo.

Zoo víkend v Prahe

Praha každoročne patrí k našim “must visit” miestam vďaka dostupnosti z Bratislavy. Takisto je v Prahe nekonečne veľa možností na výstavy, výlety a iné kultúrne vyžitie. Výlet spájame už tradične s návštevou blízkych kamarátov. Tentokrát sme zavítali do pražskej Zoo, ktorú sme chceli navštíviť už veľmi dávno.

V pražskej zoo sa nám veľmi páčilo
V pražskej zoo sa nám veľmi páčilo

Veľká noc v Slovinsku

Tento výlet bol úžasný a dlho sme z neho čerpali pozitívnu energiu. Detaily slovinského výletu sme spísali v samostatnom itinerári. Mrknite na to, Veľká noc sa blíži 😉 Samozrejme, že ani na tento výlet sme nepotrebovali žiadnu dovolenku 🙂

Prvé skoro letné lúče v Slovinsku počas veľkonočných sviatkov.
Prvé skoro letné lúče v Slovinsku počas veľkonočných sviatkov.

Predĺžený víkend v Ríme

Danko dostal pod stromček letenky do Ríma, ktorý bol jedným z jeho cestovateľských snov. Výlet bol plný zmrzliny, pizze, pamiatok a slnka. No veď si prečítajte náš (zatiaľ) najčítanejší článok Ako stráviť nezabudnuteľné 4 dni v Ríme. Vďaka májovému sviatku nás „stál“ iba jeden deň dovolenky.

Dlho vysnívaná destinácia Rím - konečne navštívená.
Dlho vysnívaná destinácia Rím – konečne navštívená.

Turistika v Terchovej

Terchovú máme mimoriadne radi a často sem chodíme na potulky. Rýchla dostupnosť z Bratislavy, čo znamená rýchly únik do prírody a krásne zažitky. Na Malom Rozsutci som testovala nové topánky 🙂

Malý Rozsutec po vlastných.
Malý Rozsutec po vlastných.

Maďarská Hortobágy pusta

Výlet do maďarskej pusty nám vyrazil dych. Opäť sme zažili niečo nové o čom sme ani netušili, že existuje. A máme to tutok za rohom. Maďarská pohostinnosť a príjemná atmosféra tohoto kraja náš zážitok ešte umocnili.

Viac sa dozviete v článku Maďarská pusta – európsky unikát kúsok za hranicami a môžete plánovať cestu. V puste sme strávili len víkend, odporúčame však ísť aspoň na 3 dni.

Maďarská pusta Horobágy je krásna za každého počasia.
Maďarská pusta Horobágy je krásna za každého počasia.
Pusta pri západe slnka
Pusta pri západe slnka

Leto na plný plyn – Chorvátsko, festival Pohoda, turistika vo Veľkej Fatre, bajkový trip do Štúrova

Aj toto všetko sa dá stihnúť za jeden letný mesiac a neminúť si viac ako 2 dni dovolenky. 😉 Tomu sa hovorí super zážitkový deal. A ako sa nám to podarilo? Čítajte tu. Dúfame, že sa necháte aj vy zlákať na podobné dobrodružstvá. Leto je ne ako stvorené.

Na dunajskej cykloceste
Na dunajskej cykloceste

Španielsko – Andalúzia

Na letnú dofču sme sa vybrali k našim španielskym „susedom“ a bolo akčne, pamiatkovo, potulkovo, plážovo aj bazénovo. Vyskladali sme ideálne kombo relaxu a aktívnej dovolenky. Ako inak – bez cestovky a na vlastnú päsť. Ako inak – všetko spísané pre vás v samostatnom článku o Andalúzii tu. Mimochodom, Ryanair lieta z Bratislavy do Malagy, tak čo idete?:)

V Španielsku bolo na jednotku
V Španielsku bolo na jednotku.
Krásne mestečko Antequera
Krásne mestečko Antequera.

Výlet na Vysočinu – Snežné

Čo viac si priať ako víkendový výlet kúsok od Bratislavy do malebného českého kraja. V okolí Nového mesta na Morave sa dá podnikať aktivít od výmyslu sveta. My sme boli na prechádzke na Križánky a v poznávacom parku Eden centrum. Mimochodom, v skanzene v Eden centre robia čerstvé pečené buchty, určite ich vyskúšajte. A dá sa sedieť aj na pravej peci. Hore! Ako pecivál. 🙂

O aktivitách, ktoré môžete robiť v okolí, sa dočítate aj na stránke chaty, ktorú sme mali prenajatú. Chata bola úplne top! Nová, moderná, veľké izby a dýchala super energiou. Vonku je kaďa, keby ste chceli stráviť večer pod hviezdami 😉

V takejto krásnej chate sme výbali.
V takejto krásnej chate sme bývali.
Skanzen v Eden centre, kde robia najlepšie pečené buchty.
Skanzen v Eden centre, kde robia najlepšie pečené buchty.

Jesenná Varšava

Nechali sme sa zlákať lacnými letenkami od Wizzair na víkend vo Varšave. Bez žiadnych očakávaní, len tak, že vyskúšame a uvidíme. Z Varšavy sme odchádzali nadšení – prečítajte si.

Aj pre Varšavu platí, že za lacný peniaz (leteli sme za 36EUR) strávite super víkend. A neminiete si ani deň dovolenky. (Wizzair lieta z BA v piatok pobede a späť v nedeľu večer). Naskakujte do lietadla.

Jesenná Varšava nás veľmi príjemne prekvapila
Jesenná Varšava nás veľmi príjemne prekvapila.
Jesenná Varšava. Aj slniečko bolo.
Aj slniečko bolo.

Letná dovolenka v zime – Vietnam

Hoci sme tento rok neplánovane odsunuli Dankov cestovateľský sen o Nepále, cestovateľské chute sme si vynahradili vo Vietname. Dovolenku sme poňali viac oddychovo. Podarilo sa nám lepšie precítiť zážitky, menej sme sa presúvali a na miestach sme zostávali dlhšie. Aj v cestovaní platí, že menej je niekedy viac. Vietnam sme si vychutnali, trošku sa prejedali, no proste dovolenkovali 🙂 Podrobný vietnamský itinerár nájdete tu.

Výlet na loďkách po delte Mekongu. Krásny zážitok
Výlet na loďkách po delte Mekongu. Krásny zážitok.
Aj takéto opustené pláže dokážete násť na vietnamskom ostrove Phu Quoc.
Aj takéto opustené pláže dokážete násť na vietnamskom ostrove Phu Quoc.

Aj takýto bol pre nás rok 2017. Ten váš bol aký? Dúfame, že tiež nabitý krásnymi momentami a zážitkami. Budeme radi, ak sa s nami o ne podelíte, lebo rok 2018 je už v plnom prúde a zbierame inšpirácie na cesty a výlety. 🙂

Jeden komentár

  1. Skoda, ze Berlin sa nedal vyuzit lepsie. Predsa len je tam strasne vela pamiatok a na shopping a kaviarne je to skoda. Tiez som tam bol nedavno ale bohuzial pocasie mi to nedovolilo….

Pridaj komentár