Neďaleko slovenských hraníc sa nachádza štýlové mesto Brno, ktoré sme sa rozhodli navštíviť počas slnečného februárového víkendu. A čo sa dá v Brne zažiť a vidieť? Veď čítajte – pohodový, nenáročný program pre bohémske tipy. 🙂

Ubytovanie v Brne

Ubytovaní sme boli v širšom centre mesta v príjemnom, novom a čistom apartmáne – Haas Apartments. Cena na jednu noc bola 62 EUR za celý apartmán. Lokalitu širšieho centra sme zvolili najmä preto, lebo sme mali namierené do wellness centra neďaleko Brna. Ubytko viac ako vrelo odporúčame. Čisté, nové, príjemné plus jednoduché parkovanie v okolí a typická česká „hospúdka“ pod domom. Čo viac si priať?

Útulné ubytovanie v apartmánoch Haas
Útulné ubytovanie v apartmánoch Haas

Čo vidieť a zažiť v Brne

Čas strávený v Brne sme si užívali na čerstvom vzduchu a s dobrým jedlom v bistrách a kaviarňach. Nesmela chýbať zastávka na legendárnom Zelním trhu, kde si môžete kúpiť všakovaké lokálne sezónne dobroty. Pod Zelním trhom na jeho námestí sa nachádza Labyrint pod Zelním trhem, ktorý je plný vínnych sklepov. Odporúčame zablúdiť v jeho chodbičkách.

Výhľad na Brno zo Starej Radice
Výhľad na Brno zo Starej Radice

Milovníci výhľadov, choďte omrknúť vežu Starej Radnice. Za 70 CZK/dospelý (cca 2,73 EUR) si budete Brno užívať z vtáčej perspektívy. Počas prechádzky mestom neobíďte katedrálu Sv. Petra a Pavla, ktorá má takisto prístup na vyhliadkovú vežu a aj klenotnicu. Vstupné pre dospelú osobu je 40 CZK (cca 1,56 EUR), pre dieťa 30 CZK (cca 1,17 EUR). Vyhliadka je k dispozícii cez týždeň a v sobotu od 10:00 do 18:30, v nedeľu od 12:00 do 18:30. Ale nielen vyhliadkové veže majú svoje čaro – pod katedrálou Sv. Petra a Pavla je príjemný parčík, sadnite si len tak na lavičku a vychutnávajte slnečné lúče.

Parčík pod katedrálou Sv. Petra a Pavla.

Keď už budete v Brne, vyštverajte sa na hrad Špilberk. Pokiaľ máte viac chuť na dobrú kávu na hrade, ako na vyhliadku niektorého z okruhov hradu, sadnite si do Babinsky bistro. Super atmoška zaručená!

Ďaľší výhľad - tentokrát z hradu Špilberg
Ďaľší výhľad – tentokrát z hradu Špilberg
Nádvorie na hrade Špilberg
Nádvorie na hrade Špilberg

Wellness Maximus

Našim „highlightom“ výletu v Brne bolo odporúčané wellness hotela Maximus. 11 druhov sáun, krásne priestory, vonkajší, vnútorný bazén, výrivky, saunové ceremoniály či privátne spa. To všetko ponúka welness Maximus. Z prostredia, kvality služieb a prevedenia saunového sveta sme boli veľmi príjemne prekvapení. Pozor, do wellness Maximus púšťajú len dospelých, teda lepšie povedané – ľudí nad 145 cm. 🙂

Wellness centrum Maximus
Wellness centrum Maximus (foto Maximus)

Cez víkendy je wellness otvorené od 9:00 do 22:30, cez týždeň otvárajú o hodinu neskôr. V cene wellness máte plachtu a uterák, doplatok za župan je 50 CZK (1,95 EUR). Vrámci základného vstupného – 550 CZK (cca 20 EUR) máte 3 hodiny saunovania, následne platíte od minút, ktoré vo welness Maximus strávite. My sme boli vo wellness okolo 3,5 hodiny a platili sme spolu cca 43 EUR / 2 osoby.

Gastro pôžitky v Brne

Z bistier, kaviarní a barov sme boli v Brne doslova nadšení. Za srdce nás chytilo Soul Bistro, kde sme sa museli 2x vrátiť. Hlavne kvôli hovädziemu chlebíku s hranolkami :). Super raňajky a čerstvé wafle si chodťe užiť do Kafec, nebudete banovať :-). Fantastická káva a krásny dizajnérsky priestor neobíďte v Skog.

Na chlieb s hovädzím sme sa museli vrátiť 2x :D
Na chlieb s hovädzím sme sa museli vrátiť 2x 😀

Ak ste milovníci čerstvých domácich maslových (a iných) sušienok, zablúďte do Sušenkárna Momenta a nakombinujte si ich podľa vašej chuti.

Dankove milované sušienky 🙂

A kam na drink? No predsa do Baru, který neexistuje! Sem sa rozhodne vrátime! Poškuľujeme aj využiť služby hotela Anybody, aby sme sa mohli preniesť do niektorého filmového obdobia. 🙂

Veríme, že sme vás motivovali vyraziť na cestu do Brna. Nám sa veľmi páčilo a náš výlet len potvrdzuje, že je čo objavovať a vidieť aj v našom bezprostrednom okolí. 🙂

2 komentáre

  1. Pingback: Južná Morava - kúsok Toskánska na skok zo Slovenska | Po vlastných

  2. Pingback: 12 inšpirácií na výlety v roku 2020 | Po vlastných

Pridaj komentár